28.2.2018

9. 3.: Mezinárodní den žen 2018

Přijďte s námi oslavit Mezinárodní den žen 2018 9. března od 18:00 v Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno.

Slavíme 100 let od založení Československa a 110 let od stávky newyorských švadlen, která založila tradici MDŽ. Přijďte si připomenout významné české i slovenské ženy v atmosféře prvorepublikové tančírny.

Těšit se můžete na performance Lenky Klodové a Ateliéru tělového designu FAVU, swingové taneční vystoupení i praktický taneční nácvik, tematické slosování o ceny i dílnu vyrábění dobových doplňků.

Bavit se ale můžete také na baru u speciálních MDŽ drinků!

Více informací ve FB události Mezinárodní den žen 2018

 

Před slavnostním večerem se můžete od 16:00 zúčasnit jedinečné feministické procházky Brnem s historičkou Hanou Krutílkovou. Viz událost na FB.

 

Během 9. března se také můžete dovědět více o gender mainstreamingu při plánování měst na našem celodenním vzdělávacím semináři Sdílené město, který proběhne od 9:30 do 15:30 na Fakultě sociálních studií MU, Joštova 10, Brno. Viz událost na FB.

 

Oslavy MDŽ začínají už o den dříve. SdruŽeny si nachystaly speciální akci pro ženy. Stejně jako loni, i letos bude na Moravském náměstí před kostelem sv. Tomáše stánek kolektivu SdruŽeny. Kolemjdoucí ženy zveme na zákusek, čaj či kávu a popovídání s „našimi“ naslouchajícími muži.