28.5.2013

Kongres žen 15. 6. 2013

Kongres žen je neziskovou a nevýdělečnou iniciativou organizací, institucí a osobností z neziskového, akademického, uměleckého, veřejného i soukromého sektoru. První český Kongres žen se uskuteční 15. června 2013 v Praze. Přijďte na akce NESEHNUTÍ na Kongresu žen.

NESEHNUTÍ v rámci Kongresu žen pro Vás připravilo dvě akce: workshop o Sexistickém prasátečku, kde si budete moci přeznačit svou sexistickou reklamu a diskutovat, co Vám na sexismu ve veřejném prostoru vadí. A diskuzní kavárnu na téma Přirozený porod za účasti Ester Janečkové.

Nedílnou součástí Kongresu žen bude i veletrh organizací, institucí a firem, které se zabývají postavením žen na trhu práce. Výstupy prvního setkání Kongresu žen budou předány premiérovi či premiérce ČR při příležitosti Mezinárodního dne rovnosti žen a mužů 19. června 2013. V tento den bude zároveň v rámci prvního českého Kongresu žen pořádán bohatý kulturní program (např. promítání úspěšného amerického filmu MissRepresentation v Bio Oko a diskuse o odborníky a novinářkami na téma zobrazování žen v médiích). Doprovodné akce Kongresu žen se budou konat také v dalších městech České republiky.

uvodni fotka na FB

Téma prvního Kongresu žen

Postavení žen na pracovním trhu je zásadním tématem. Ekonomická činnost žen je základem ženské nezávislosti, sebevědomí a plnohodnotného uplatnění ve společnosti. Není důležité, zda chce žena pracovat nebo se věnovat výchově dětí, rodině, případně obojí současně. Důležité je, aby společnost i stát vytvořily ženám podmínky pro skutečně svobodnou volbu.

Kongres žen do dnešního dne podpořilo několik desítek významných osobností. Merzi nimi například poslankyně Helena Langšádlová, ekonomka Ilona Švihlíková, socioložka Jiřina Šiklová či herečka Simona Babčáková a mnoho dalších.