29.4.2011

Ženská práva jsou lidská práva, aneb kampak panenko

Fotografická informační výstava vznikla v rámci programu Ženská práva jsou lidská práva. Cílem výstavy je představit co nejširší veřejnosti zajímavou formou základní otázky ženských práv a rovného postavení žen a mužů a odpovědět na ty nejzákladnější: „O co jde? Co se řeší?“.

Jednotlivé panely tvoří přehledné a jednoduše zpracované texty, fotografie, ilustrační obrázky a tabulky či grafy. Důležitou součástí jsou i užitečné kontakty na různé organizace, kam se lze obrátit pro více informací, radu či pomoc. Zásadním doplňkem je ilustrovaná panenka – průvodkyně výstavou. Součástí výstavy je i soubor volně šířených informačních materiálů , které poskytují více informací a užitečných kontaktů.

Výstava Ženská práva jsou lidská práva, aneb kampak panenko obsahuje 10 oblastí, které tvoří základní témata z široké problematiky ženských práv a rovnosti žen a mužů.

Témata: Co je ženské hnutí a o co usiluje, Genderové stereotypy v každodenním životě, Rovné příležitosti a diskriminace ve výchově a vzdělávání, Rovné příležitosti a diskriminace v rodině, Rovné příležitosti a diskriminace v zaměstnání, Hlas ženám v politice!, Násilí na ženách, Sexismus, zneužívání těla, mýtus krásy, Reprodukční práva žen, A jak jsou na tom ženy jinde?

Velikost výstavy je 70 x 100 cm (š x v), obsahuje celkem 11 panelů s úchytkami k zavěšení, je vhodná jak na samostatné pověšení např. na silon, tak k umístění do skleněných panelů.

K výstavě nabízíme i tématické letáky k výstavě, o genderových stereotypech v médiích, o genderových stereotypech a o historii feminismu.
Výstavu nabízíme k zapůjčení zdarma. Příjemce si hradí poštovné.
Pokud máte zájem o zapůjčení výstavy, kontaktujte nás na e-mailu distribuce@nesehnuti.cz
Výstava ke stažení v pdf.

Výstava je realizována za finanční podpory Nadačního fondu Slovak-Czech Women´s Fund a byla premiérově uvedena v brněnské Knihovně Jiřího Mahena u příležitosti Mezinárodního dne žen 8. března 2006.