Infomateriály

Většina z našich materiálů je volně ke stažení. Uvádějte prosím NESEHNUTÍ jako zdroj. Naše infomateriály si můžete taky zdarma objednat v papírové formě a šířit tím informace o feminismu a ženských právech. Publikace je můžno i zakoupit. Jejich cena se pohybuje od 10 do 120 Kč a jejich zakoupením podpoříte naši další činnost. Vše je možno objednat na: distribuce@nesehnuti.cz.

Pohlednice proti sexismu

Vydali jsme vtipné pohednice proti sexismu v reklamě. Pohlednice vycházejí ve čtyřech variantách – jedna z pohlednic je zmenšenou verzí živého billboardu, další zobrazují určité sexistické prvky běžných reklam a dovádějí je do absurdních rovin. Na druhé straně pohlednic naleznete informace o sexismu, co můžete dělat v případě, že vám nějaká reklama připadá sexistická (jaké… » pokračování

Ženy a životní prostředí

Leták Ženy a životní prostředí pojednává o ekofeminismu jako součástí ženskoprávního hnutí. Současně upozorňuje na environmnetální souvislosti používání klasických dámských hygienických potřeb, hormonální antikoncepce a dětských jednorázových plen. Nabízí také environmentálně šetrné alternativy.