Výsledky soutěže FIGHT SEXISM

V rámci 5. ročníku Sexistického prasátečka, které pořádá NESEHNUTÍ Brno, se podařilo také zorganizovat soutěž Fight sexism. Účastníci/účastnice soutěže si vyzkoušeli přeznačit sexistickou reklamu, kterou někde vyfotili nebo mohli nalézt na stránkách prasátečka. V rámci soutěže byl pořádán workshop v kavárně Trojka, na kterém vznikla většina (velmi zdařilých) prací. Cílem soutěže bylo poukázat na nesmyslnost a ubohost zobrazování žen a mužů v reklamách stereotypním a sexistickým způsobem.

Své výtvory jste mohli zasílat do 15.10.2013 na adresu NESEHNUTÍ Brno, třída Kpt. Jaroše 18, 602 00 Brno nebo na e-mail brno@nesehnuti.cz. Následně se jich ujala odborná porota, skládající se ze 7 členů, která vybrala tři nejzdařilejší práce. Mezi kritéria hodnocení patřila výstižnost, vtipnost a v menší míře také výtvarné zpracování přeznačených reklam.Všechny práce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

A teď už k samotným výsledkům. Na prvním místě se součtem 7 bodů se umístila Markéta Koutná s přeznačenou reklamou na České dráhy. Na druhém místě se umístili se shodným součtem 6 bodů celkem 3 výherkyně – Pavlína Sionová, Veronika Procházková a Jana Vilášková, proto jsme se rozhodli třetí místo nenominovat. Oficiální vyhlášení výsledků a předání cen proběhne 28.11.2013 opět v kavárně Trojka, společně s výsledky Sexistického prasátečka, na které vás všechny srdečně zveme.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem účastníkům soutěže a především porotcům, za jejich odborné posudky. Považujeme tento ročník za zdařilí a těšíme se na vaši spolupráci a nápady příští rok. Nebojte se přihlásit. Kromě toho, že se pobavíte, také můžete zjistit, že „to“ jde i jinak!

1.místo - reklama na České dráhy, Markéta koutná
1.místo – reklama na České dráhy, Markéta koutná
2. místo - reklama na Českou spořitelnu, Veronika Procházková
2. místo – reklama na Českou spořitelnu, Veronika Procházková
2. místo - reklama Poutník, Pavlína Sionová
2. místo – reklama Poutník, Pavlína Sionová
2. místo - Jana Vilášková
2. místo – Jana Vilášková