2.12.2013

Sexistické prasátečko získala lesnická fakulta z Brna

Absolutním vítězem pátého ročníku ankety Sexistické prasátečko se stala videoreklama Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity Brno. U odborné poroty vyhrála reklama firmy Záclony a design se sloganem „Poslední kapka jde do textilu“.

Videoreklama spolku LDF to Leti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity Brno, ve které vystupuje hned několik polonahých žen a mužů, získala 187 hlasů. Stala se tak absolutním vítězem soutěže Sexistické prasátečko 2013 a zároveň zvítězila v kategorii Objektifikace aneb Ukaž všechno. „Je to spojení sexismu a VŠ vzdělání včetně využívání těch nejpokleslejších soft-pornografických konvencí,“ říká genderový odborník z Fakulty humanitních věd Karlovy univerzity Petr Pavlík.

Hlasování veřejnosti probíhalo ve třech kategoriích. V kategorii Stereotypy a jazykový sexismus zvítězila reklama na pračku Electrolux se sloganem Štíhlá holka s velikým plnícím otvorem. V kategorii fragmentace aneb Bez hlavy získala nejvíc hlasů firma Videopodlahy s reklamou na umělý trávník. V kategorii Objektifikace aneb Ukaž všechno vyhrálo již zmíněné video Lesnické a dřevařské fakulty.

Do pátého ročníku Sexistického prasátečka vyslali lidé 99 reklam. „Z počtu sexistických reklam zaslaných do soutěže je zřejmé, že sexismus v reklamě je problém, který zajímá čím dál více lidí. Je třeba o něm vést veřejnou debatu a přijímat konkrétní opatření, aby se počet sexistických reklam začal snižovat,“ uvedla Petra Havlíková z Nesehnutí, které soutěž pořádá.

Zdroj: http://mediamania.tyden.cz/rubriky/pr/video-sexisticke-prasatecko-ziskala-lesnicka-fakulta-z-brna_290351.html